Inne oblicze pitbulli w obiektywie Sophie Gamand

Inne oblicze pitbulli w obiektywie Sophie Gamand

 02/03/2015      4565       


Francuska fotografka, mieszkająca na stałe w Nowym Jorku - Sophie Gamand, postanowiła odczarować pitbulle i pokazać je z zupełnie innej perspektywy.

Inne oblicze pitbulli w obiektywie Sophie Gamand

Zdjęcie: Sophie Gamand / Grafika do tekstu pt. Wiosenne pitbulle

zdjęcia pitbull

 

W USA co roku usypia się ponad milion psów w typie pitbull'a (!). Cykl "Flower Power: Pit Bulls of the Revolution" powstał z myślą o zmianie podejścia do tych niezwykłych psów, zaprzestania postrzegania ich wyłącznie poprzez pryzmat agresji. Wszystkie psy, które wzięły udział w tym projekcie pochodzą ze schronisk. Część z nich, po publikacji zdjęć została adoptowana, większość ciągle czeka na swój dom. 

Sama Sophie Gamand przyznała, że generalizowała pitbulle i była do nich uprzedzona, ale jako aktywna wolontariuszka w różnych organizacjach pomocowych, poprzez częsty kontakt z przedstawicielami tej rasy, powoli przekonywała sie do nich.

Pitbulle to często silne i bardzo lojalne psy. Jak prawie żadna rasa wymagają odpowiedniej opieki, treningu i socjalizacji. Niestety ze względu na złą reputację niebezpiecznych psów, przyciągają nieodpowiednich opiekunów.

Fotografka zauważyła, że psy te są zazwyczaj portertowane w sposób podkreślający ich stereotypowe cechy: twardość, nieustępliwość, siłę.  Zdjęcia są zazwycaj ostre, bardzo kontrastowe, utrzymane w miejskim klimacie. Dla kontrastu jej zdjęcia są pastelowe i ciepłe, zresztą sami zobaczcie.

GALERIA ZDJĘĆ


NIE PRZEGAP
SKOMENTUJ

ZOBACZ TAKŻE